شناسه : 34218
نویسنده : بسیج حقوق دانان
عکس
اصابت 5 موشک بالستیک ایران به پایگاه هوایی نواتیم

افشای جزئیات تازه از ضربه موشکی ایران به دو پایگاه اسرائیل

یک رسانه آمریکایی به نقل از یکی از مقامات ارشد آمریکایی جزئیات جدیدی از رخنه موشک‌های ایران در سامانه دفاعی رژیم صهیونیستی و ضربه به دو پایگاه این رژیم فاش کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان؛  شبکه خبری ای‌بی‌سی نیوز، در گزارشی به نقل یک مقام ارشد آمریکایی که نامش را فاش نکرد، نوشت: حداقل 9 موشک ایران با شکستن پدافند هوایی اسرائیل به دو پایگاه هوایی اسرائیل ضربه زدند.

بنا بر این گزارش، 5 موشک بالستیک ایران به پایگاه هوایی نواتیم برخورد کرده ‌اند.

این مقام اعتراف کرد که در اصابت 5 موشک به پایگاه نواتیم یک هواپیمای ترابری سی‌-130 و یک باند پروازی که به گفته این مقام مورد استفاده نبوده و تأسیسات انبار و نگهداری خالی ضربه و خسارت دیده اند.

به گفته وی، 5 موشک دیگر به پایگاه هوایی نگو (نقب) اصابت کرده اند. با این حال این مقام آمریکایی مدعی شد که خسارات جدی در این حمله گزارش نشده است.

اعتراف این مقام آمریکایی به رخنه و ضربه موشک‌های ایران در سامانه دفاعی رژیم صهیونیستی درحالی است که مقامات صهیونیست مدعی هستندد که 99 درصد از موشک‌های کروز و بالستیک ایران که در حمله تلافی‌جویانه یکشنبه علیه اسرائیل به کار گرفته شدند را رهگیری کرده است.

اسرائیلی‌ها با این حال اعتراف کرده‌اند که سامانه‌های پدافندی و جنگنده‌های 4 کشور همپیمان، به این رژیم در رهگیری و مقابله با حمله هوایی ایران کمک کرده‌اند.

انتهای پیام/ تسنیم

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.