شناسه : 33679
نویسنده : بسیج حقوق دانان
عکس
اختلافات سلیقه‌ای نباید در وحدت ملی تاثیر بگذارد

مردم در انتخابات به دنبال انتخاب اصلح باشند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از مردم آذربایجان‌شرقی فرمودند: همه باید در انتخابات شرکت کنند، انتخابات رکن اصلی نظام جمهوری اسلامی است و راه اصلاح کشور انتخابات است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان؛ در سالروز قیام تاریخی مردم تبریز در 29 بهمن سال 1356، هزاران نفر از مردم آذربایجان شرقی صبح امروز یکشنبه با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

گزیده‌ای از بیانات ایشان را در ادامه می‌خوانید:

* لازم می‌دانم از ملت ایران به‌خاطر راهپیمایی پرشور 22 بهمن تشکر کنم.

*در همه جای کشور مردم همت کردند و شور و سرزندگی خود را نشان دادند. امسال مردم، سرافرازی انقلابی به‌خاطر 22 بهمن را به رخ دنیا کشیدند.

*همچنین از کسانی که امنیت این راهپیمایی گسترده سراسری را تأمین کردند صمیمانه تشکر می‌کنم.

* همه باید در انتخابات شرکت کنند. انتخابات رکن اصلی نظام جمهوری اسلامی است. راه اصلاح کشور انتخابات است.

*مردم در انتخابات به دنبال انتخاب اصلح باشند.کسانی که در میدان انتخابات وارد می‌شوند از بددهنی و توهین و سیاه‌نمایی اجتناب کنند.

*انتخابات در کشور ما همواره سالم و متین انجام شده این بار هم ان‌شاءالله همینطور خواهد بود.

*اختلافات سلیقه‌ای و سیاسی نباید در وحدت ملی ملت ایران در مقابل دشمنان تاثیر بگذارد.

آذربایجان مظهر غیرت، عشق، ایمان و شور و هیجان ایمانی و اسلامی است

*به همه‌ مردم تبریز، همه‌ مردم آذربایجان، آن مردم عزیز، آن مردم غیور سلام و درود میفرستم و به معنای واقعی کلمه آذربایجان مفهوم عشق و غیرت است.

*آذربایجان مظهر غیرت، مظهر عشق، مظهر ایمان، مظهر شور و هیجان ایمانی و اسلامی است. این، آن چیزی است که ما هم در تاریخ آذربایجان و تبریز خوانده‌ایم، هم به چشم خودمان در طول این سالهای طولانی از دوران مبارزات تا امروز مشاهده کرده‌ایم.

حادثه تاریخ‌ساز بیست‌ونهم بهمن 56 تبریز به واقعه‌ی نوزدهم دی قم ضریب دهها برابری داد /مردم تبریز وظیفه را به هنگام شناختند و به هنگام قیام کردند

*روز بیست‌ونهم بهمن 56 تبریز یک حادثه‌ تاریخ‌ساز بود بدون شک، حادثه‌ تاریخ‌ساز یعنی آن حادثه‌ای که این‌جور نیست که شروع بشود و تمام بشود و رفت، نه؛ شروع می‌شود و ادامه پیدا می‌کند و گسترش پیدا می‌کند و به نتایج عالی میرسد تاریخ ورق می‌خورد.

*چه کار کرد این حادثه؟ حادثه‌ تبریز به قضیه‌ و واقعه‌ نوزدهم دی قم تمام شده درواقع، که رویش را دستگاه داشت می‌پوشاند، ضریب ده‌ها برابری داد، حادثه‌ قم را از قم کشاند به سرتاسر کشور، این قضیه‌ تبریز این بود. وقتی که روحیه‌ مقاومت و شور انقلابی و قیام به سرتاسر کشور کشانده می‌شود نتیجه این می‌شود که بعد از تقریباً یکسال حادثه‌ بیست‌ودوم بهمن اتفاق می‌افتد و ایران از این رو به آن رو می‌شود تاریخ‌ساز یعنی این.

*مردم تبریز وظیفه را به هنگام شناختند و به وظیفه به هنگام قیام کردند. اهمیت قضیه این است.

*هر کدام از ما وظیفه‌ای داریم. وظیفه دولت، مجلس و دیگر مراکز رسمی، عزم راسخ، کار مداوم، سلامت در عمل، صداقت با مردم و ترجیح منافع ملی بر سود شخصی است.

* دشمن را ضعیف و ناتوان فرض نکنیم. شرط مهم پیروزی، شناخت توانایی‌های دشمن است اما نباید از او ترسید.

انتهای پیام/ تسنیم

hkjihd 

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.