شناسه : 33320
نویسنده : بسیج حقوق دانان
عکس
درجهت حمایت از مردم مظلوم فلسطین و غزه و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی

تجمع حقوق دانان انقلابی سراسر کشور بصورت همزمان در تهران و مراکز استان ها

در این تجمعات هزاران نفر از حقوق دانان انقلابی با امضای درخواست و شکایات خود خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد،رئیس شورای امنیت سازمان ملل و دادستان دیوان کیفری بین المللی، از آنان خواستند تا تدابیر لازم را در سریعترین زمان ممکن جهت جلوگیری از ادامه نقض های فاحش حقوق بشر و حقوق بین الملل بشردوستانه و همچنین ممانعت از ارتکاب جنایت شنیع بویژه جنایات جنگی و نسل کشی و جرایم علیه بشریت و جرم تجاوز در نوار غزه اتخاذ نماید .

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان؛ این تجمع در روز یکشنبه مورخ 24 دیماه 1402 با حضور جمع کثیری از حقوق دانان انقلابی و دغدغه مندان حقوق بشری در جلوی ساختمان سازمان ملل متحد برگزار شد .

58

در این تجمعات هزاران نفر از حقوق دانان انقلابی با امضای درخواست و شکایات خود خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد ، رئیس شورای امنیت سازمان ملل و دادستان دیوان کیفری بین المللی، از آنان خواستند تا تدابیر لازم را در سریعترین زمان ممکن جهت جلوگیری از ادامه نقض های فاحش حقوق بشر و حقوق بین الملل بشردوستانه و همچنین ممانعت از ارتکاب جنایت شنیع بویژه جنایات جنگی و نسل کشی و جرایم علیه بشریت و جرم تجاوز در نوار غزه اتخاذ نماید و هر چه سریعتر اقدامات لازم جهت تعقیب ، محاکمه و مجازات مقامات رزیم غاصب صهیونیستی اعم از آمران، عاملان و معاونان و مرتکبین این جنایت بین المللی انجام گیرد.

2

 

Video file

همچنین جمعی از حقوق دانان انقلابی با حضور در دفتر سازمان ملل متحد در تهران به نمایندگی از هزاران نفر از حقوق دانان سراسر کشور درخواست و شکایات خود را به دفتر سازمان ملل تحویل دادند.

1

 

2

در پایان این تجمعات حقوق دانان انقلابی،با قرائت بیانیه ای در جهت محکوم کردن اعمال تجاوز کارانه رژیم صهیونیستی در غزه و حملات تروریستی کرمان و حملات نظامی به یمن پرداختند .

بیانیه تجمع حقوق دانان انقلابی در راستای محکومیت جنایات ضد حقوق بشری رژیم جعلی و نامشروع صهیونیستی

ما جمعی از حقوقدانان انقلابی جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از خیل عظیم حقوقدانان کشور عزیزمان که هم اکنون در مراکز استان ها تجمع کرده اند، امروز در مقابل دفتر سازمان ملل متحد گرد هم آمده ایم تا اعتراض و انزجار خود را از رژیم غاصب و کودک کش اسرائیل اعلام نمائیم.

 رژیم غاصب صهیونیستی سابقه سیاه و طولانی در ارتکاب جنایات بین المللی علیه بشریت و به ویژه فلسطینیان طی 75 سال گذشته دارد. کارنامه رژیم کودک کش اسرائیل از جنایت دیر یاسین تا کشتار صبرا و شتیلا، و از جنگ ۲۰۰۸ غزه تا جنگ ۲۰۱۴، و امروزه با محاصره ظالمانه نوار غزه سیاه تر شده است. این رژیم غاصب با قطع دسترسی مردم مظلوم و بی دفاع غزه به غذا، آب، سوخت، برق و درمان و همچنین انجام حملات کـور و وحشیانه علیه غیرنظامیان به ویـژه کـودکان و زنـان، بمباران مراکز درمانی، استفاده از سلاح های کشتار جمعی نظیر سلاح های شیمیایی و میکروبی، ممانعت از رسیدن کمکهای بشردوستانه و امداد و نجات، کوچ اجباری از سرزمین مادریشان، یک فاجعه بزرگ انسانی را در غزه رقم زده است. حمایت بی چون و چرای آمریکای جنایتکار و برخی دیگر از مدعیان حقوق بشر از رژیم صهیونیستی، به راستی رسوا کننده رویکرد دوگانه و منافقانه غرب در رابطه با حقوق بشر بوده است. تردیدی نیست که دولت آمریکا در کشتار مردم مظلوم فلسطین، شریک جرم بوده و قطعا تبعات هر گونه گسترش دامنه جنگ در منطقه، متوجه آمریکا و اسراییل غاصب و همدستانش خواهد بود.

مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند؛ "مردم دنیا که همیشه در قضایای مختلف، شعار طرفداری از حقوق بشر را از زبان آمریکا شنیده‌اند، باید در آینه فلسطین، چهره زشت واقعی سیاستهای آمریکایی را مشاهده کنند". رژیم صهیونیستی با اتحاد شوم میان آمریکا، گروه‌های تروریستی مزدور از جمله داعش، و دولت‌های مرتجع منطقه، امنیت و صلح جهانی را به مخاطره انداخته است. از جمله می توان به حملات تروریستی واقع در جمهوری اسلامی ایران به ویژه بمب گذاری در سالروز شهادت سردار دل ها در کرمان  و تجاوز آشکار آمریکا و انگلیس جنایتکار  به یمن اشاره کرد. بدین ترتیب زمان آن رسیده است که جهان در مقابل این همه جنایت و مرتکبین آن به پا خیزد.

ما بیست هزار حقوق دان انقلابی جمهوری اسلامی ایران امروز گرد هم آمده ایم تا با محکوم کردن مجدد اقدامات رژیم غاصب اسرائیل و همدستانش  علیه مردم مظلوم فلسطین و یمن، اعتراض و شکایت خود را علیه جنایات رژیم جعلی صهیونیستی به حضور محترم جناب آقای آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، آقای کریم خان دادستان دیوان کیفری بین المللی، آقای خوزه خاویار رییس شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کنیم و با تقدیم امضاء های هزاران حقوق دان انقلابی جمهوری اسلامی ایران، از آنان درخواست نماییم تا تدابیر لازم را در سریع ترین زمان ممکن جهت جلوگیری از ادامه نقض های فاحش حقوق بشر و حقوق بین الملل بشردوستانه و همچنین ممانعت از ارتکاب جنایات شنیع به ویژه جنایات جنگی و نسل کشی و جرایم علیه بشریت و جرم تجاوز در نوار غزه اتخاذ نمایند. تا هرچه سریعتر اقدامات لازم جهت تعقیب، محاکمه و مجازات مقامات رژیم غاصب صهیونیستی اعم از آمران  عاملان، معاونان و مرتکبین این جنایات بین المللی انجام گیرد.

 اکنون که ۹۷ درصد از ساکنان غزه گرسنه هستند، ما خواستار تلاش جهت رساندن كمك‌هاي بشردوستانه از قبيل مواد غذايي، آب، دارو، سوخت و نيز اعزام گروه های امدادی برای یاری رساندن به مردم ستمديده غزه هستیم. ما در پایان تاکید می نماییم تنها راه حل این مساله، پایان بخشیدن به اشغال و به رسمیت شناختن حق تعیین سرنوشت ساکنان واقعی فلسطین اعم از مسلمان، مسیحی و یهود و تشکیل دولت مستقل فلسطین در تمامی آن سرزمین از بحر تا نهر به پایتختی قدس شریف است.

 حقوق دانان ایران اسلامی ضمن محکوم کردن اعمال تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در غزه و حملات تروریستی در جمهوری اسلامی ایران و حملات نظامی به یمن، از حقوق دانان جهان اسلام و عدالتخواهان سراسر دنیا می خواهد که با شکست سکوت خود برای دفاع از آرمان‌های بشری به پا خیزند و در رسالت پایان بخشیدن به ظلم، و محاکمه سران رژیم صهیونیسم در میدان حضور یابند و در غالب رویه ای واحد از همه ظرفیت‌های حقوقی داخلی و بین المللی برای توقف این جنایات استفاده کنند.

 

Image
3
Image
5
Image
8

انتهای پیام/

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.