شناسه : 29846
پ, 05/27/1401 - 08:11
نویسنده : * *
عکس
می خواهند نور خدا را با دهانشان خاموش سازند ولی خداوند جز این می خواهد که نور خود را به کمال برساند هر چند کفار ناراحت باشند .

بیانیه 15 هزار حقوق دان انقلابی در محکومیت هتاکی های سران فتنه

در این بیانیه جامعه حقوقی انقلابی ایران اسلامی ضمن محکومیت لجن پراکنی ها و اقدامات مجرمانه گذشته و اخیر جریان نکبت زده فتنه ،دیگر مسامحه با اعداء الله را بر نتافته و مطالبات به حق قانونی خود را از دستگاههای قضایی و تقنینی و اجرایی را تا حصول نتیجه دنبال و برای رسیدن به این امر مهم از هیچ اقدام قانونی فروگذاری نخواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان؛ با توجه به موضع گیری اخیر جریان فتنه (میرحسین موسوی) بر علیه شهدای والا مقام مدافع حرم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سازمان بسیج حقوق دانان کشور ضمن محکوم کردن این موضع گیری بیانیه­ ای به شرح زیر صادر کرد :

                                                              بسمه تعالی

میخواهند نور خدا را با دهانشان خاموش سازند ولی خداوند جز این می خواهد که نور خود را به کمال برساند هرچند کفار ناراحت باشند.

 لجن پراکنی های اخیر برخی از سران فتنه سال ۸۸ که با محوریت حمله و توهین به مقدسات اسلامی، اصل ولایت مطلقه فقیه، بی حرمتی نسبت به شهدای مدافع حرم سردار همدانی عزیز، تخطئه سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی، تلاش مذبوحانه و متوهمانه برای روشن کردن شعله های جدیدی از فتنه گری و کینه توزی در جهت جبران ناکامی های فتنه انگیز آنه خود در دهه گذشته است تا بلکه شاید بتواند هویت جدیدی برای گفتمان ساختارشکنانه و براندازانه خود ایجاد نمایند.

غافل از اینکه ملت عزیز ایران اسلامی پس از مشاهده بی حرمتی های عده قلیلی از فتنه گران به ماهیت پست و کثیف و آنان در اهانت به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام پی برده و با خلق حماسه‌ای بی نظیر یوم الله ۹ دی ماه مهر بطلانی بر ساحت ناپاک فتنه‌گران زده و پوزه استکبار را به خاک مذلت کشاندند.

در پایان جامعه حقوقی انقلابی ایران اسلامی ضمن محکومیت لجن پراکنی ها و اقدامات مجرمانه گذشته و اخیر جریان نکبت زده فتنه ،دیگر مسامحه با اعداء الله را بر نتافته و مطالبات به حق قانونی خود را از دستگاههای قضایی و تقنینی و اجرایی را تا حصول نتیجه دنبال و برای رسیدن به این امر مهم از هیچ اقدام قانونی فروگذاری نخواهد کرد و در این راستا مطالبات قانونی خود را به شرح زیر اعلام می دارد:

اولا: از محضر ریاست محترم قوه قضاییه و در رأس نماینده مدعی العموم دادستان کل کشور خواهشمند است با تشکیل یک شعبه ویژه در دادگاه انقلاب اسلامی یک بار برای همیشه به تمامی جرائم اصحاب فتنه از گذشته تا حال رسیدگی نموده و نتیجه را به استحضار مردم شریف ایران اسلامی برساند چرا که ارتکاب جرایمی نظیر تشویش و تحریک اذهان و افکار عمومی و ایجاد اختلاف مطابق بند ۷ ماده ۳۲ قانون انتخابات تخریب اموال عمومی مطابق ماده ۶۷۷ قانون مجازات اسلامی اهانت به مقدسات و شهدای مدافع حرم آل الله مطابق ماده ۵۱۳ قانون مجازات اسلامی اهانت به اصل ولایت مطلقه فقیه و مقام معظم رهبری مستندات اصل ۵ قانون اساسی و ماده ۵۱۴ قانون مجازات اسلامی و جرایم بر ضد امنیت داخلی و خارجی مستنبط از اصول 498 تا ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی توسط سران فتنه اظهر من الشمس بوده که هرکدام مجازاتهای علی حده را شامل می شود.

فلذا خواهشمند است،با توجه به تعدد مادی جرم در مباحث مطروحه، با فوریت قاعده‌ جمع مجازاتها ساری و جاری شده و سران فتنه به اشد مجازات محکوم شوند.

ثانیاً: از ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی درخواست می‌شود با توجه به اینکه حصر خانگی سران فتنه مصوبات شورای عالی امنیت ملی بوده و حصر خانگی بر اساس اصل ۲۳ قانون مجازات اسلامی صرفاً یک اقدام تنبیهی و موقت و از مصادیق محرومیت اجتماعی در مواقع خاص و اضطراری محسوب شده و بعد از رفع شرایط و آمادگی‌های جامعه برای محاکمه رسمی و اجرای قانون می بایست جامعه و کشور هر چه بیشتر به سمت قانون  پیش رفته و فرهنگ قانونمداری بر کشور حاکم شود خواهشمند است با فوریت پرونده سران فتنه جهت سیر مراحل کیفری به دادستانی کل کشور ارجاع شود.

ثالثا: از ریاست محترم قوه مقننه درخواست میشود با فعال سازی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن بررسی تبعات امنیتی اقدامات مجرمانه سران فتنه از سال ۸۸ تاکنون در محاکمه مجرمین تسریع لازم صورت گرفته و نتیجه اقدامات انجام شده به سمع و نظر مردم شریف ایران رسانده شود.

رابعاً از تمامی جریانات سیاسی درون نظام که دل در گرو گفتمان انقلاب اسلامی دارند درخواست می شود ضمن محکومیت این اقدامات مجرمانه سران فتنه از حالت انفعال و سکوت خارج شده و مرزبندی خود را با این جریان وهابی یهودی صهیونیستی و نفاق مشخص نمایند.

خامساً به جریانات سیاسی معاند نظام اسلامی و جبهه مقاومت اسلامی هشدار داده می شود دست از دخالت در امور داخلی ایران اسلامی به عنوان ام القرای جبهه مقاومت اسلامی برداشته که مطمئناً در صورت استمرار این اقدامات شیطنت‌آمیز آنان خشم جبهه مقاومت بیش از گذشته دامن آنها را خواهد گرفت. انشاالله

ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست            عرض خود می بری و زحمت ما میداری.

سازمان بسیج حقوق دانان کشور

 

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.
2 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.