شناسه : 28768
د, 02/19/1401 - 08:58
نویسنده : علیرضا جعفرپور
عکس
سردار سلیمانی:

رزمایش بزرگ جهادگران با حضور ۱۵۰ هزار بسیجی آغاز شد/ اولویت با ساخت مسکن، آبرسانی و تأمین نیاز‌های زیرساختی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین از آغاز به کار ۱۵۰ هزار بسیجی جهادگر طی سال جاری در کشور خبر داد و گفت: با توجه به تنش‌های آبی، طرحی با عنوان «از آبخیز تا جالیز» با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی برای بازسازی قنوات و بالا بردن بهره‌وری آب‌های کشاورزی انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در برنامه رزمایش بزرگ جهادگران که در حرم مطهر امام راحل برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سازمان بسیج سازندگی ۱۷ اردیبهشت سال ۱۳۷۹ به فرمان رهبر معظم انقلاب تشکیل شد و فعالیت خود را با بکارگیری بسیجیان در قالب گروه‌های جهادی آغاز کرد.

وی گفت: گروه‌های جهادی بسیج امسال در سراسر کشور با ۱۵۰ هزار نفر، یک برنامه متنوع خدمت به مردم در زمینه‌های مختلف را آغاز کردند و در واقع یک اردوکشی به مناطق محروم و محلات حاشیه‌ای انجام می‌دهند و نیاز‌های آن مناطق را که از قبل برنامه‌ریزی شده در صدر توجه قرار داده و برای رفع آن‌ها اقدام می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه فعالیت‌های گروه‌های جهادی بسیج بسیار متنوع است، افزود: ساخت مسکن برای محرومان، آبرسانی به روستا‌هایی که دچار تنش آب شرب هستند، خدمت به امنیت غذایی کشور در کنار کشاورزان در قالب طرح «همگام با کشاورز» با تمرکز بر روی محصولات راهبردی و افزایش بهره وری محصولات گندم، جو، برنج، ذرت، کلزا و سایر نیاز‌های زیرساختی مانند جاده‌های روستایی، پل‌ها، ... از جمله کار‌هایی است که گروه‌های جهادی انجام می‌دهند.

سردار سلیمانی با اشاره به خدمات پزشکی در مناطق محروم در قالب گروه جهادی «شهید رهنمون» که در دوران کرونا نیز خدمات بسیاری انجام دادند، تصریح کرد: با توجه به اینکه دچار تنش آبی هستیم و بحث آب‌های کشاورزی بسیار حائز اهمیت است، طرحی با عنوان «از آبخیز تا جالیز» با وزارت کشاورزی در حال هماهنگی است که برای بازسازی قنوات و بالا بردن بهره وری در زمینه آب‌های کشاورزی اقداماتی انجام شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز همزمان با سالگرد تشکیل بسیج سازندگی، این برنامه در استان تهران در جوار مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد تا تجدید بیعت با امام راحل و مقام معظم رهبری باشد تا در این فضای معنوی گروه‌های جهادی با انگیزه بیشتری در خدمت مردم و محرومان باشند.

انتهای پیام/ خبرگزاری دانشجو

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)