Shopping cart is empty

۰

ریال۰,

سخنگوی طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی در نشست خبری مطرح کرد:

تشکیل بیش از ۳۶ هزار فقره پرونده در طرح نظارت نوروزی/ رسیدگی سریع و دقیق به پرونده‎های قاچاق در راستای حمایت از کالای ایرانی/ بیشترین جزای نقدی در پرونده‌های قاچاق کالا و ارز بوده است

سخنگوی طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به طرح نظارت نوروزی گفت: بیشترین پرونده‌های تعزیزات در طرح نوروزی در تهران، خراسان رضوی، اصفهان و مازندران تشکیل شد و بیشترین جزای نقدی در پرونده‌های قاچاق کالا و ارز بوده است.

به گزارش روابط عمومی بسیج حقوقدانان به نقل از خبرگزاری میزان، سیدناصر رایگانی سخنگوی طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی امروز در نشست خبری گفت: طرح نظارت نوروزی این سازمان از ۱۵ اسفندماه ۹۶ الی ۱۵ فروردین ۹۷ برگزار شد.
سخنگوی طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در این مدت ۳۶ هزار و ۳۰۱ فقره پرونده در سراسر کشور تشکیل و ۲۲۶ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند.

رایگانی افزود: بیشترین پرونده‌ها در تهران، خراسان رضوی، اصفهان و مازندران بود.
وی گفت: در حوزه کالا و خدمات اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و عدم ارایه فاکتور ۱۰۷ میلیارد و ۷۱۲ میلیون تومان بوده است.

سخنگوی طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی ادامه داد: در حوزه بهداشت و درمان و دامپزشکی ۱ میلیارد و ۷۴ میلیون تومان جریمه محکوم شدند.

رایگانی بیان کرد: در حوزه قاچاق کالا و ارز ۱۱۷ میلیارد و ۴۴۳ میلیون تومان جزای نقدی به صندوق دولت واریز شد که بیشترین جزای نقدی در پرونده‌های قاچاق کالا و ارز بوده است.
 
سخنگوی طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی در ادامه نشست خبری خود گفت: مردم امسال با کمک اصحاب رسانه خدمات همکاران تعزیرات را بیشتر احساس کردند که طرح نوروزی با ظرفیت نزدیک به ۱۰۰۰ نفر از نیروهای انسانی امسال در سراسر کشور از پانزدهم اسفند ۹۶ الی ۱۵ فروردین ۹۷ ادامه داشت.
رایگانی ادامه داد: یک سوم ظرفیت انسانی سازمان تعزیرات در طرح نوروزی مشغول ارائه خدمات بودند و علی رغم اینکه طبق مصوب ستاد تنظیم بازار و ستاد خبررسانی همکاران باید از ۷ الی ۱ ظهر سرکار می بودند اما در اغلب استانهای مسافر پذیر تا ۱:۱۵ دقیقه بامداد هم در حال گشت زنی بودند.
وی افزود: طی ۳۰ روز طرح نظارت نوروزی با همکاری سایر دستگاه های نظارتی ۱۹ هزار و ۷۱ تیم گشت مشترک در سراسر کشوردر محل های احتمالی تخلف به بررسی تخلفات پرداختندکه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از ۹ هزار گشت مشترک برگزار شده است.
سخنگوی طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه پیش بینی ما به برگزاری ۱۵ هزار گشت بود بیان کرد: این موضوع نشانگر آن است که همکاران سازمان تعزیرات بیش از حد انتظار تلاش کردند.
رایگانی با بیان اینکه خراسان جنوبی ،‌ایلام، چهار محال و بختیاری کمترین فراوانی را در تشکیل پرونده های این سازمان طی طرح نوروزی داشتند، افزود: عدم درج قیمت با ۱۵ هزار و ۸۶۵ پرونده، گرانفروشی با ۹ هزار و ۸۰۳ پرونده و عدم ارائه فاکتور با ۵ هزار و ۱۰ پرونده بیشترین فراوانی را داشتند.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه در قانون نظام صنفی بحث تذکر حذف شده بود اما همکاران برای پیشگیری از تخلف ۶ هزار و ۲۴۳ واحد را با تذکر بدون تشکیل پرونده واحد صنفی راهنمایی کردند و ۵ هزار و ۵۱۲ واحد صنفی نیز هیچ گونه تخلفی نداشتند.
سخنگوی طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری در حمایت از کالای ایرانی عنوان کرد: این موضوع درخط مقدم رسیدگی سازمان تعزیرات و مبارزه با قاچاق کالا است و بیش از ۹۰ درصد رسیدگی به پرونده ها انجام می شود که رسیدگی به این پرونده ها نقش ما را در حمایت از کالای ایرانی به بهترین نحو یادآوری می کند.
رایگانی گفت: امسال ما و همکارانمان درسازمان تعزیرات این فرموده و دغدغه مقام معظم رهبری را به گوش جان خواهیم پذیرفت و به پرونده های قاچاق به بهترین نحو رسیدگی خواهیم کرد.
سخنگوی طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی در پاسخ به پرسش خبرنگار میزان در ارتباط  با تخلفات صورت گرفته در نمایشگاه بهاره واقع در مصلی که درسال ۹۶ صورت گرفته بود، گفت: ما متولی نمایشگاه بهاره نیستیم اما مرجع رسیدگی به تخلفات هستیم. در این موضوع نیز همکاران با وزیر صنعت و معدن و تجارت مکاتبه ای داشتند که طرح مذکور نیز در کمیسیون مطرح شد که بعد از این تصمیم درستی درباره نمایشگاه ها اتخاذ شود و کالاها در نمایشگاه های بهاره باید با کیفیت بهتری عرضه شود.
رایگانی افزود: در نمایشگاه بهاره سال ۹۶ که در مصلی برگزار شد محصولات چند برابر قیمت بازار ارائه می شد که به همه پرونده های صنفی رسیدگی شده است و ما معتقد هستیم مسئولین ذی ربط در رابطه با نمایشگاه های بهاره تصمیم درستی اتخاذ کنند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره احضار مدیرعامل فروشگاه رفاه اضافه کرد: طبق شکایت مردمی ما به فروشگاه رفاه مراجعه کردیم که مورد تخلف عرضه فندق و آجیل و خشکباری بود که استفاده انسانی نداشت که پرونده تشکیل و در حال رسیدگی است. همچنین میزان پرونده قاچاق کالا نیز ۳ هزار و ۵۹۲ مورد بوده است.
سخنگوی طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری راجع به تخلفات انجام شده در فرودگاه ها افزود: طبق درخواست سازمان هواپیمایی کشوری و قبل از اجرای طرح نوروزی همکاری نزدیکی با فرودگاه ها و واحدهای فروشگاهی و ... داشتیم که طی این مدت دو واحد صنفی به ۷۰ میلیون تومان جریمه محکوم شدند.
رایگانی گفت: از سویی تفاهم نامه ای با سازمان هواپیمایی کشوری انجام شد و گشت های نوروزی در سراسر کشور نیز حضور داشتند. همچنین در شیراز غرفه ثابت تشکیل دادیم که طبق برنامه غرفه ها در همه ایام سال به کار خود ادامه خواهند داد.
وی بیان کرد: در فرودگاه ها همه خدمات فرودگاهی و خدمات فروشگاهی و بوفه و پارکینگ‌ها را در همه ایام سال رصد خواهیم کرد.
سخنگوی طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی در پاسخ به سوالی مبنی بر فعالیت گشتهای تعزیرات در پایانه های مسافربری و تخلفات گزارش شده تصریح کرد: از ابتدایی ترین زمان شروع طرح نوروزی تا ۱۵ فروردین گشت های سازمان در ترمینال ها حضور داشتند که البته شکایتی نداشتیم که یکی از مهمترین دلایل وضعیت خوب در ترمینالها عدم افزایش قیمت در اتوبوس و خدمات زمینی بود.

تلگرام

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

محصولات

نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۵