Shopping cart is empty

۰

ریال۰,

حجت‌الاسلام سید علی خمینی در پیش از خطبه‌های نمازجمعه:

سخنان ترامپ ما را یاد کودکی انداخت که از عجز، داد و بی‌داد می‌کند

سخنان ترامپ حقیقتا پوچ و تو خالی بود و هیچ ثمره‌ای نداشت، وقتی حرف‌هایش را گفت به یاد کودکی افتادیم که از فرط عجز، داد و فریاد می‌کند، نابخردانه‌ترین سخن که موجب این شد وحدت ملت ایران بیشتر شود.

نوه رهبر کبیر انقلاب اسلامی گفت: سخنان رئیس‌جمهور آمریکا پوچ بود و ما را به یاد کودکی که از عجز، داد و بی‌داد می‌کند، انداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی یادگار امام‌خمینی(ره) به مناسبت چهلمین سالروز شهادت آیت‌الله سیدمصطفی خمینی(ره) در پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران، اظهار داشت: اصل شهادت حاج آقا مصطفی در هاله ای از ابهام است، وقتی پیکر ایشان را به بیمارستان نجف اشرف منتقل کردند، پزشک و رئیس بیمارستان گفتند ما آثاریی از مسومیت در پوست ایشان دیده‌ایم که اگر آقا اجازه دهند با کالبد شکافی این موضوع را به اثبات خواهیم رساند، اما امام(ره) فرمودند نمی‌خواهم پیکر فرزندم پاره پاره شود، دلیل اصلی این بود که اگر امام‌خمینی(ره) اجازه می‌داد و پروند توسط دولت عراق پیگری می‌شد، به این بهانه پلیس به بیت ایشان رفت و آمد می‌کرد و به بهانه‌های واهی بعضی از اعضای بیت ایشان را دستگیر می‌کرد.

حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی در مورد جایگاه علمی حاج آقا مصطفی خمینی گفت: امام(ره) درباره حاج آقا مصطفی گفته بودند که ایشان امید آینده اسلام بود و همچنین مقام معظم رهبری نیز فرمودند که حاج آقا مصطفی امید و آینده ما و خمینی آینده ایران بودند.

بیشتر بخوانید: «سپاه پاسداران» خط مقدم مبارزه با داعش است/ اتفاقات پسابرجام مایه بصیرت مسئولان شود

وی افزود: ایشان با اینکه چهل و چند سال فقط از عمرشان گذشته بود، نزدیک به ۵۰ جلد کتاب به رشته تحریر در آورده بودند که این کتاب‌ها تخصصی و در مورد فقه و اصول و ... بود که این کتاب‌ها و این تعداد در این سن و سال بی‌نظیر است.

حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی درباره واکنش امام(ره) نسبت به شهادت حاج آقا مصطفی، خاطرنشان کرد: امام هیچ تزلزلی از خودشان ندادند، در حالی که دشمنان نهضت منتظر تزلزلی در این پیرمرد اللهی بودند که در نهایت منجر به شکست نهضت شود، اما ایشان در هیچ یک از مراسم‌های حاج آقا مصطفی گریه نکردند که باعث نگرانی نزدیکان امام شد.

وی افزود: وقتی حاج آقای کوثری را هم برای خواندن روضه به نجف بردند تا شاید با روضه‌خوانی امام‌خمینی(ره) گریه کنند، اما امام برای فرزند خود گریه نکردند و فقط زمانی که روضه حضرت علی‌اکبر(ع) خوانده شد، شروع به گریه کردند.

نوه رهبر کبیر انقلاب اسلامی با اشاره به صحبت‌های همسر امام(ره) با ایشان در سالگرد شهادت حاج آقا مصطفی بعد از انقلاب، تصریح کرد: همسر امام در غروب ۱ آبان یکی از سال‌های  بعد از انقلاب، به امام گفتند که سالگرد مصطفی هم گذشت، اما صدا و سیما هیچ اسمی از مصطفی نیاورد که امام‌خمینی(ره) در جواب فرمودند، اینها ظاهر است، دعا کنید مصطفی پاک و بی‌گناه از دنیا رفته باشد تا در آن دنیا جایگاه خوبی داشت باشد.

وی افزود:امام راحل هیچ‌گاه بعد از انقلاب تا زمان رحلت‌شان اجازه ندادند اسمی از حاج آقا مصطفی در صدا و سیما و نهادهای دولتی برده شود و می‌فرمودند "در شرایطی که ملت ایران هر روز جوانان خود را در راه این انقلاب و کشور می‌دهد و نام‌شان در هیچ جا برده نمی‌شود، فرزند من هم با این فرزندانی که هفته به هفته در خیابان‌ها تشییع می‌شوند، تفاوتی ندارد."

حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی با اشاره به ویژگی‌های بارز رهبر کبیر انقلاب اسلامی، گفت: بهترین تعبیر در مورد امام را مقام معظم رهبری فرمودند که "ما هیچ‌گاه در مورد امام راحل اغراق نکردیم و تمام حرف‌ها را در مورد ایشان بیان نکردیم و این ویژگی‌های امام‌خمینی(ره) فقط اندکی از ویژگی‌های ایشان است."

وی با اشاره به عهده گرفتن مسئولیت دفتر امام‌خمینی(ره) بعد از شهادت حاج آقا مصطفی توسط حاج احمد خمینی، گفت: وقتی پدرم می‌خواستند مسئولیت دفتر امام را به عهده بگیرند، امام به پدرم فرمودند "مصطفی با آن عظمتش بدون اجازه من آب نمی‌خورد، شما هم بدون اجازه من دخالت در امور نکن" که الحق و الانصاف پدر من هم همین مسیر را ادامه داد.

فرزند مرحوم سیداحمد خمینی با اشاره به تعبیر امام(ره) در مورد شهادت حاج آقا مصطفی که امام فرمودند "شهادت ایشان از الطاف خفیه الهی بود"، اظهار داشت: الطاف خفیه الهی لطفی است که آشکار نیست، اما باطنش سعادت و خیر است.

وی با اشاره به اینکه مومن با ایمان و ثابت قدم موفق خواهد بود، گفت: ملت ما از ابتدا تا امروز، جنگ تحمیلی، تحریم‌ها و مشکلات مختلف را تحمل کرده که نتیجه این شده، امروز بعد از ۴۰ سال نظام جمهوری اسلامی ایران قدرتمندتر از همیشه، مستحکم‌تر در عرصه بین‌المللی و پرنفوذتر از همیشه گام بر می‌دارد، ما در این سال‌ها تهدیدها را به فرصت تبدیل کردیم.

حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی افزود: حرف این است که ما می‌توانیم تهدیدهای دشمنان را به فرصت تبدیل کنیم که به این امر رسیده‌ایم. ما می‌توانیم از دل جنگ که ذاتش تلخ است، شیرین‌ترین تجلی‌های انسانی را پدید بیاوریم که آوردیم، ما می ‌توانیم از دل تحریم‌ها، کشور را بسازیم و روی پای خودمان بایستیم و این را اثبات کرده‌ایم.

وی با شاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد: سخنان ترامپ حقیقتا پوچ و تو خالی بود و هیچ ثمره‌ای نداشت، وقتی حرف‌هایش را گفت به یاد کودکی افتادیم که از فرط عجز، داد و فریاد می‌کند، نابخردانه‌ترین سخن که موجب این شد وحدت ملت ایران بیشتر شود. اگر اندکی فهم سیاسی داشت، می‌فهمید که از واژه جعلی خلیج عربی نباید در مواجهه با ملت ایران استفاده کند.

حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی تاکید کرد: سخنان رئیس‌جمهور آمریکا مصداق لطف روزگار بود، چه صحبتی می‌توانست وحدت ملت ایران را این‌گونه متجلی کند؟ ملت ایران خوب فهمید و شناخت که با خوی استکباری روبروست و به تعبیر امام(ره) هنوز سردمداران آمریکا آدم نشده‌اند.

وی با اشاره به خصلت سیری‌ناپذیری استکبار تصریح کرد: اگر شما انرژی هسته‌ای که سهل است، سپاه که سهل است، ارتش را هم به آنها واگذار کنید، گاز و نفت را هم به آنها واگذار کنید، استکبار سیری‌ناپذیر است، سیر نخواهد شد و باز به سر شما خواهد زد و این‌طور نیست که از این مسئله کوتاه بیاید و مشکل حل شود. تا در مقابلش ایستادگی نشود و شعار مرگ بر آمریکا که مرگ بر استکبار است در تمام جهان طنین‌انداز نشود، آنها عقب‌نشینی نخواهند کرد.

حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی تصریح کرد: "مرگ بر آمریکا" مرگ بر ملت آمریکا نیست، حتی مرگ بر سردمداران آمریکا هم نیست، آنها کسی نیستند که ما برای آنها طلب مرگ کنیم، مرگ بر آمریکا، مرگ بر استکبار، استعمار و استثمار است و این یک شعار کاملا اخلاقی است.

 وی در پایان اظهار داشت: راهی که امام(ره) پایه‌ریزی کرد و  رهبری معظم انقلاب با استقامت مثال‌زدنی خود این راه را ادامه دادند، ما در نهایت قدرت در منطقه حاضر هستیم، البته مشکلات هم وجود دارد، کسی منکر مشکلات نیست، ما در جامعه خود فقر و بیکاری و فساد داریم، اما ملت تیزبین نسبت به انحرافات هوشیار است. جمهوری اسلامی ایران علیرغم تحریم و جنگ و دیگر مشکلات یک نظام موفق است.

تلگرام

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

محصولات

نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۵