Shopping cart is empty

۰

ریال۰,

ملکی

لطفا سوالات حقوقی خود را در رابطه با موضوعات ملکی در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه نوشته و ارسال نمایید. سوالات حقوقی ارسال شده در اسرع وقت توسط حقوقدانان و وکلا پاسخ داده می شود و در همین صفحه منتشر می گردد با مراجعه به این صفحه میتوانید تمامی سوالات ارسال شده و پاسخ آنها را مشاهده کنید. لازم به ذکر است پاسخهای ارایه شده در سایت تنها نظرات کارشناسی وکلا و حقوقدانان گرامی می باشد بنابراین سازمان بسیج حقوقدانان در قبال پاسخهای ارئه شده توسط وکلا و حقوقدانان محترم هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

تلگرام

دیدگاه ها

سید مرتضی میری
 • +۱۶
 • -۳۹

سلام و عرض ادبموكل در سال ٨٧ ملكي را خريداري ميكند بعد از پرداخت كامل يك ماه بعد سه دانگ آن ملك را به همسرش ميفروشد و در سال ٨٨ آن سه دانگ رامجددا بر ميگرداند در سال ٩٠ همان ملك را به خانم اجاره ميدهم حال خانم طرح دعوي مطالبه وجه بابت ارزش سه دانگ اپارتمان مطرح نموده و موكل را در بدوي محكوم به پرداخت ارزش سه دانگ نموده و متاسفانه تجديد نظر هم با توجه به دير بردن موكل قرار رد صادر ميكند وكيل قبلي ايشون دادخواست تقابل اثبات هبه و رجوع دادن كه مورد توجه قاضي بدوي قرار نگرفته و رد ميشود حال با توجه به محكوميت ايشان در بدوي و قرار صادره در تجديد نظر چه راهكاري پيشنهاد ميدهيد ؟!

adminbasijlaw
 • +۲۸
 • -۴۲

پاسخ وکیل

۱ - در مورد فروش ملک به همسر این آقا و مسترد نمودن آن می بایست مشخص گردد که آیا ثمن معامله سابقاً در معامله اول پرداخت شده بود ؟ و دیگر اینکه با فرض پرداخت ثمن معامله در زمان مسترد نمودن ملک درخصوص ثمن پرداختی ، چه اقداماتی صورت گرفته ؟ و نیز اینکه روش مسترد نمودن ملک تحت چه قالب حقوقی صورت گرفته که به توضیح کاملتر و دقیق تر حضرتعالی نیاز است.۲ - در رای رد نمودن مبحث هبه ، قاضی چه توضیحاتی قید نمودند؟  

پاسخ دهنده: سرکار خانم احمدی

فرشاد
 • +۱۰
 • -۳۰

با سلام و وقت بخيرسال ١٣٩٢ آپارتمانى را با اخذ كد رهگيري از پيمانكار خريدم و كل مبلغ آپارتمان را هم پرداخت كردم.قرار بر اين شد كه سازنده پس از اخذ پايانكار و صورت مجلس تفكيكي، ملك را به نام من منتقل نماید كه تا به امروز خلف وعده نموده و تعهدات خودش را انجام نداده است.به همين دليل به دادگستري مراجعه و خواستم كه دادخواست الزام به تنظيم سند بدهم كه مدير دفتر دادگاه به من گفت :يك دانگ ملك كلنگى كه مالك اصلى بنام سازنده كرده است توسط شخص ديگرى كه آپارتمان را از سازنده خريده توقيف اجرايي شده و به دليل توقيف پلاك ، دعوي شما رد ميشود!!اكنون من بايد چه کار كنم كه به حقم برسم و سند رسمى بگيرم!؟لطفا بنده را راهنمايي كنيد.با سپاس فراوان.

adminbasijlaw
 • +۱۴
 • -۳۰

با سلام 

شما بايد الزام به تنظيم سند رسمي را با محاسبه ضرر و زيان تاخير در انجام قرار داد مطابق با قرار داد و مبايعه نامه از دادگاه بخواهيد (دقيقا همان كاري كه شخص ثالث در پرونده انجام داده و منجر به توقيف پلاك شده) تا شما هم در ليست طلبكاران قرار بگيريد که دعواي شما رد نميشود چون حقي است كه بر اساس قرار داد داريد مطالبه ميكنيد. . موفق باشيد. التماس دعا

امیراتشانی
 • +۱۰
 • -۳۳

باسلام ، ما در یک مجتمع ۱۰ واحدی زندگی میکنیم ۵واحد ۶۰متری و۵واحد۱۱۵ متری . دوتا از واحدها پارکیینگ ندارند. می خواهیم یکی از دیوارهای اصلی حیاط ساختمان که درحال ریزش است تخریب ومجددا دیوار کنیم وسنگ نما نیز که درحال ریزش است پیچ ورولپلاک کنیم . وکف ودیوار پارکینگ را که فرسوده شده سنگ نما کنیم.
آیا هزینه باتوجه به تعمیرات وبازسازی تقسیم بر۱۰میشود یا براساس متراژ اپارتمان بایستی هزینه دریافت گردد . وآن دو واحدی که پارکینگ ندارند ایا باید در هزینه سنگ دیوار وکف پارکینگ شریک باشند یاخیر.
باتشکر

adminbasijlaw
 • +۱۲
 • -۳۰

پاسخ وکیل
سلام

چون موضوع تخريب و تعميرات مربوط به آن در مورد حياط  و سنگ نما است ( مشاعات ) تمامى واحدها موظف به پرداخت هزينه تعميرات مى باشند و آن نيز تقسيم بر ١٠ مى گردد. و اما در مورد پاركينگ صرفاً واحدهائى كه پاركينگ دارند موظف به پرداخت هزينه تعميرات مى باشند.
با تشکر

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

محصولات

نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۵