Shopping cart is empty

۰

ریال۰,

قراردادها

لطفا سوالات حقوقی خود را در رابطه با موضوعات  قراردادها در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه نوشته و ارسال نمایید. سوالات حقوقی ارسال شده در اسرع وقت توسط حقوقدانان و وکلا پاسخ داده می شود و در همین صفحه منتشر می گردد با مراجعه به این صفحه میتوانید تمامی سوالات ارسال شده و پاسخ آنها را مشاهده کنید.لازم به ذکر است پاسخهای ارایه شده در سایت تنها نظرات کارشناسی وکلا و حقوقدانان گرامی می باشد بنابراین سازمان بسیج حقوقدانان در قبال پاسخهای ارئه شده توسط وکلا و حقوقدانان محترم هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

تلگرام

دیدگاه ها

عباس
  • +۱۸
  • -۲۷

عرض سلام
نماینده فروش خریدار است یعنی فروشنده کلا محصول خودش را می فروشد (عقد بیع) اما در قرارداد از عنوان نماینده فروش استفاده می کند!
آیا این جا به جای نماینده فروش خریدار در قراردادبیاید مشکل دارد؟!
(ممکن است واقعا خریداران نماینده فروش باشند اما در رابطه با فروشنده که خریدارند، یعنی نمایندگی ندارند)

adminbasijlaw
  • +۱۴
  • -۳۳

پاسخ وکیل

قیاس نماینده فروش با خریدار قیاس مع الفارق بوده و با عنایت به   ماده ۴۰۱ قانون تجارت سمت نمایندگی تابع مقررات عمومی راجع به وکالت می باشد  زیرا نماینده تجاری برای شخص معینی کار نموده و حقوق دریافت می کند و به مانند خریدار اصیل نیست. مع الوصف درج عنوان خریدار به جای نماینده فروش ماهیت قرارداد را منقلب می نماید

محمدرضا
  • +۱۴
  • -۲۹

سلام
۱.برای راه اندازی یک واحد تکثیر خانگی از چه جاهایی باید مجوز بگیریم؟
۲.در حال حاضر ما سفارش های خاص و تعداد بالا میگیریم و با پرینتر خانگی تکثیر میکنیم، این کار نیاز به مجوز یا ... دارد؟
۳.باید با صنف دفاتر فنی هماهنگ باشیم یا قیمتمان با آنها یکسان باشد؟
۴. باید مالیات بدهیم؟
۵.آیا می توانیم برای خودمان مهر طراحی کرده و فاکتور بزنیم؟ و اگر این کار مجوز میخواهد از چه جاهایی باید مجوز بگیریم؟
۶.اگر بدون صدور فاکتور کار کنیم چطور؟ باز هم مجوز میخواهد؟
۷. الان ما جزو تاجران و قانون تجارت به حساب می آییم یا نه و تکلیفی از آن قانون داریم؟
۸. باید جواز کسب بگیریم؟

adminbasijlaw
  • +۱۱
  • -۳۰

پاسخ وکیل

هر گونه فعاليت كاري و اجتماعي منوط به كسب مجوز از صنف مربوطه ميباشد.البته چون ايشان در خانه كار انجام ميدهند تا زمانيكه فاكتوري صادر نكرده اند و يا درامد ماهيانه تا سقف دو ميليون باشد نيازي به كسب مجوز و يا پرداخت ماليات ندارد.

عباس
  • +۱۵
  • -۳۰

سلام و سپاس حداقل چند روز غیبت غیر موجه رو کارفرما میتونه در قرارداد کار درج کنه که اگر کارگر یا کارمند غیبت کند به منزله استعفا است؟!

adminbasijlaw
  • +۱۳
  • -۳۱

پاسخ وکیل

چنانچه در قرار داد تعدادروز را مشخص نكرده اند بر اساس قانون كار سه روز بدون اطلاع قبلي ميباشد

طاها
  • +۱۳
  • -۳۳

ماده ۵: در صورتی که موجودی حساب صادرکننده چک نزد بانک کمتر از مبلغ چک باشد به تقاضای دارنده چک بانک مکلف است مبلغ موجود در حساب را به دارنده چک بپردازد . . . گواهی‌نامه بانک در این مورد برای دارنده چک جانشین اصل چک خواهد بود.
سلام و تشکر.
آیا گواهی نامه جانشین چک، نسبت به مبلغ دریافت نشده مثل خود چک از همه شعبه های آن بانک قابل دریافت هست؟
آیا با این گواهی نامه بانک، نسبت به مبلغ دریافت نشده می شود تعقیب کیفری کرد؟
لطفاً در مورد این سوال اگر توضیحاتی هم لازم می دانید بیان فرمایید.

adminbasijlaw
  • +۱۱
  • -۲۸

پاسخ وکیل
سلام ، روزتان بخیر
بله در هر شعبه بانکی که چک به حساب خوابانده شود و نسبت به مابقی مبلغ برگشت زده شود در همان بانک نیز گواهی عدم پرداخت برای شخص دارنده چک صادر می گردد.
بله با همین گواهی عدم پرداخت صادره نسبت به مبلغ مابقی چک که پرداخت نشده است شخص دارنده چک می تواند تعقیب کیفری را انجام بدهد.

محمدرضا
  • +۱۳
  • -۳۹

سلام
در مورد واحد تکثیر خانگی، فرمودید که اگر فاکتور صادر نمیکنیم و درآمد زیر ۲ملیون تومان است، نیازی به مجوز و پرداخت مالیات نیست.
در مواردی که برخی شرکت ها و ... کار به ما می سپارند و حتما برای پرداخت پول از ما فاکتور میخواهند، ما از برخی دوستانی که واحد تکثیر دارند فاکتور میگیریم و به آنها می دهیم، آیا این کار خلاف است ؟
آیا این کار لزوم پرداخت مالیات و یا کسب مجوز را به همراه ندارد؟

adminbasijlaw
  • +۱۸
  • -۳۰

 

پاسخ وکیل
در صورتيكه به اطلاع همكارتان برسانيد كه از اين فاكتور در چه راستايي استفاده ميكنيد مشكلي ندارد چون همكارتان ماليات كار خود را پرداخت ميكنند و شما ميتوانيد به صورت توافقي يک مبلغي را با همكارتان تراضي نماييد 
ضمن اينكه ميتوانيد در صورتيكه مبلغ درامد تا دوميليون تومان باشد خودتان از رسيدهاي اماده در بازار تهيه نماييد و با مهر و امضا شخصي خودتان به برخي از مشترياني كه تفاضاي رسيد ميكنند ارائه نماييد.

محمدی
  • +۱۳
  • -۳۵

سلام
واحد های تکثیر درون دانشگاهی یا بوفه های دانشگاه ها معمولا در عرف واحدهایی به حساب می آیند که معاف از مالیات اند چرا که ماموران مالیاتی معمولا با آنها کاری ندارند...
اگر این واحدها مالیات نپردازند و ما در معاملات خودمان از فاکتور آنها استفاده کرده باشیم، الان بدهکار به سیستم مالیاتی کشور هستیم؟
اگر بخواهیم این بدهی به بیت المال را تسویه کنیم، (مثلا در مورد خاص بوفه دانشگاه یا واحد تکثیر)
۱. باید چه درصدی از سود را به کدام حساب دولتی بریزیم تا این حق ازذمه ما برداشته شود؟
۲.آیا باید درصد را از کل پول فروش حساب کنیم و یا از سود کل منهای هزینه ها؟

adminbasijlaw
  • +۱۲
  • -۲۹

پاسخ وکیل

اين واحدها نياز به پرداخت ماليات ندارند  كسانيكه تصور ميكنند به نوعي به سيستم مالياتي كشور بدهكار هستند ميتوانند با مراجعه به اداره مربوط به ادرس محل كار بدهي سنوات خود را به اداره ماليات اعلام نمايند تا محاسبه بشه  اما انچه كه بايد مورد توجه قرار بگيره اينكه تا سقف دوميليون تومن درامد معاف از ماليات هست

رضا
  • +۱۸
  • -۳۲

سلام
این که میگویند کسانی که کار فرهنگی میکنند (واحدهای فرهنگی) از مالیات معاف هستند صحیح است؟
مثلا یک رونامه یا نشریه فرهنگی سیاسی که نشریه چاپ میکند و یارانه نشریات میگیرد و میفروشد، از مالیات معاف است؟

adminbasijlaw
  • +۱۷
  • -۳۱

پاسخ وکیل

طبق قانون بله

قانون ماليات هاي مستقيم ماده ٩٥ بند ب به تفضيل تمام مشاغلي كه شامل پرداخت ماليات ميشوند به تفصیل نام برده است

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

محصولات

نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۵