Shopping cart is empty

۰

ریال۰,

بی تیتر برای بسیجی محمدرضا نقدی

در مورد سردار نقدی همین مسئله ی گسترش بسیج در اقشار مختلف است که باعث شد نگرش جامعه از قشر بسیجی به عنوان تامین کننده ی امنیت صرف، به بسیج برای همه ی اقشار متفاوت شود.

سید مرتضی موسوی نژاد

از وقتی که خود را شناختم و همچنین سردار نقدی را شناختم، به سردار نقدی، نقد داشتم تا همین الان که یادداشت بدون تیتر برای او می نویسم، نیز به او نقد دارم.

فارغ از همه ی نقدهایی که به او داشتم که تقریبا تمامی آن نقد در روش بود، چهار نکته در فرصت های گوناگون از او دیدم که مرا وداشت که این متن را در مورد وی بنویسم.

نکته ی اول آنکه نقدی با حضورش در بسیج گرچه خود خیلی جوان نبود ولکن جوانگرایی قابل توجهی در مجموعه ی بسیج به راه انداخت. جوانگرایی او نه تنها باعث به هم خوردن معادلات اصولی بسیج نشد، بلکه همچون موتوری که در نقش شتاب دهنده نقش بازی می کرد، بسیج را وارد اقشار گوناگون کرد. کاری که از عهده ی پیرمردان ۵۰ ساله به بالا، الزاما بر نمی آمد.

نکته ی دوم در مورد سردار نقدی همین مسئله ی گسترش بسیج در اقشار مختلف است که باعث شد نگرش جامعه از قشر بسیجی به عنوان تامین کننده ی امنیت صرف، به بسیج برای همه ی اقشار متفاوت شود.

به راستی گسترش اقشار بسیج میان اقشار مختلف مهندسین صنعتی، کشاورزان، کارگران، حقوقدانان و وکلا و ... یکی از اقدامات ماندگار بسیجی محمدرضا نقدی بود.

نکته ی سوم که خود از نزدیک لمس کردم این بود که در دوره ی مسئولیت سردار نقدی تقریبا مسئله ای به نام سلسله مراتب در بسیج از بین رفته بود. قابل ذکر است که منظور از سلسله مراتب، در اینجا معنای منفی آن است. حقیقتا بسیج به زمان جبهه نزدیک شده بود که انتقاد از فرماندهان خیلی آسوده بود و تحمل انتقاد از سمت آنان نیز بسیار بالا بود.

نکته ی چهارم در باب سردار نقدی، سخت کوشی فراوان وی بود. یک بار زمانی که در محل کار ما حضور داشت و بر صندلی من نشسته بود، تواضع وی را از نزدیک لمس کردم و پس از آن که جلسه ای فراگیر داشتیم، یک نفر از همکارانش که در کنار من نشسته بود، گفت: «یکی نیست بهش بگه بیکاری هر روز از ساعت ۶ صبح ما رو میکشونی این ور و اون ور... بابا بشین برای خودتم که شده یک ذرّه استراحت کن.»

 خلاصه بسیجی محمدرضا نقدی آنچه که برخی رسانه ها می گفتند، نبود و شاید خود آن رسانه ها اگر از نزدیک با مشی سردار نقدی مواجه می شدند، نظرشان عوض می شد.

تلگرام

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

محصولات

نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۵