Shopping cart is empty

۰

ریال,۰

همه دستگاه‌های دولتی و مؤسسات خصوصی موظف به ارائه اسناد خود به مردم هستند

مسئول اجرای قانون انتشار و دسترسی به اطلاعات گفت: همه دستگاه‌های دولتی و مؤسسات خصوصی که خدمات عمومی ارائه می‌دهند، موظف به ارائه اسناد و مدارک خود هستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان کشور به نقل از تسنیم ؛ حسین انتظامی امروز در نشست "‌تشریح و تبیین گزارش سالانه برای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات" اظهار کرد: قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در سال ۸۷ در مجلس شورای اسلامی و در سال ۸۸ در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسید و از ابتدای دولت یازدهم اجرایی شد اما تاکنون مرسوم نبوده که دستگاه‌ها گزارش سالانه ارائه دهند.

مسئول اجرای  قانون انتشار و دسترسی به اطلاعات تصریح کرد: در حال حاضر این قانون، تنها قانونی است که به شفافیت ارجاع داده می‌شود و مطابق با آن همه دستگاه‌های دولتی و موسسات خصوصی که خدمات عمومی ارائه می‌دهند، موظف به ارائه اسناد و مدارک خود هستند مگر اینکه اطلاعاتی طبقه‌بندی حفاظتی داشته باشند یا مربوط به حریم خصوصی باشند.

انتظامی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، دستگاه‌ها موظف‌اند اطلاعات نحوه عملکرد خود را منتشر کنند، در سال ۹۶ از سامانه مربوطه رونمایی شد و دستگاه‌ها و موسسات به تدریج به آن پیوستند و پذیرفتند که اطلاعات را در دسترس شهروندان قرار دهند، در این باره توجه دستگاه‌های کشوری و لشکری قابل تقدیر است البته هنوز نقایصی وجود دارد که رفع خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

محصولات

نویسنده:
گروه علمی سازمان بسیج حقوق دانان کشور
سال چاپ یا تولید:
تابستان۱۳۹۸
نویسنده:
روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان کشور
سال چاپ یا تولید:
دی ماه ۱۳۹۸
نویسنده:
مهدی بهرامیان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۸
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶