Shopping cart is empty

۰

ریال,۰

تاکید آیت الله رئیسی بر کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: یکی از محورهای مورد تاکید آیت الله رئیسی کاهش جمعیت کیفری زندان‌هاست که با توجه به برنامه ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته شاهد روند رو به کاهش جمعیت کیفری در کشور هستیم.

به گزارش  روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان کشور به نقل از تسنیم؛  اصغر جهانگیر که به عنوان نماینده رئیس قوه قضائیه به استان یزد سفر کرده بود در بازدید از زندان یزد گفت: خدمات زندانبانی و تاکید بر کرامت انسانی افراد در زندان‌های ایران حتی در کشورهای مدعی حقوق بشر نیز وجود ندارد.

وی تصریح کرد: هدف از سفرهای استانی که ریاست محترم قوه قضائیه بر آن تاکید دارند خدمت به مردم و پیگیری مشکلات و خواسته‌های آنان به ویژه در حوزه قضایی است و آثار آن در عملکرد مجموعه قضایی کشور کاملا مشهود است.

رئیس سازمان زندان‌ها اظهار کرد: یکی از محورهای مورد تاکید آیت الله رئیسی کاهش جمعیت کیفری زندان‌هاست که با توجه به برنامه ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته شاهد روند رو به کاهش جمعیت کیفری در کشور هستیم.

جهانگیر ادامه داد: تامین امنیت پیش زمینه اجرای عدالت و تحقق کامل حقوق شهروندی افراد بر اساس کرامت انسانی در جامعه است و امروز قوه قضائیه تمام توان و ظرفیت خود را برای رسیدن به این هدف اصیل انقلاب اسلامی به کار بسته است.

وی ادامه داد: امنیت امروز جامعه مرهون رهبری‌های داهیانه بنیانگذار کبیر  جمهوری اسلامی ایران و پس از ایشان مقام معظم رهبری است و همه باید از این فرصت برای اجرای کامل عدالت استفاده کنیم تا این نظام اسلامی را به عنوان الگوی کامل حکومتی در جهان معرفی کنیم.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه در روز اول سفر به استان یزد و در جمع مسئولین قضایی و اجرایی ابرکوه؛ این شهر را دارای مردمی با تمدن و فرهیخته عنوان کرد و گفت: هم افزایی و وحدت و همدلی شما مسئولین لازمه توسعه و رشد شاخص‌های مختلف این شهر برای مردم نجیب آن است.

وی تصریح کرد: یکی از کارهای بزرگی که کمک به توسعه متوازن می‌کند بحث مبارزه با مصادیق فساد در جامعه است چرا که این مفاسد مهمترین عامل مشکلات اقتصادی و مانع اصلی در ایجاد زیرساخت‌های لازم برای رشد و شکوفایی اقتصاد ملی است.

رئیس سازمان زندان‌ها در روز دوم سفر و در بازدید از زندان مرکزی یزد و کانون اصلاح و تربیت خطاب به مددجویان گفت: زندان در نظام زندانبانی اسلامی فرصتی برای تامل در خویشتن و تلاش برای خودسازی و ایجاد آینده ای خوب است.

وی با اشاره به فعالیت‌های گسترده فرهنگی در زندان‌های کشور و بحران‌های انسان امروز گفت: معنویت بزرگترین گمشده جهان غرب است و معنویت اصیل در ارتباط با خداوند است و اگر انسان به این ارتباط دست یابد قطعا مسیر زندگی و سرنوشتش طور دیگری رقم خواهد خورد که موجب سعادت او باشد.

رئیس سازمان زندان‌ها افزود: هیچ کس راضی به ماندن شما در زندان نیست و همه ما تلاش می‌کنیم زمینه‌های آزادی شما را فراهم کنیم اما شما نیز باید تلاش کنید تا این شرایط زودتر فراهم‌ شود.

جهانگیر خطاب به مددجویان کانون اصلاح و تربیت یزد نیز گفت: هر کدام از شما می‌توانید در آینده یک نخبه، یک مدیر موفق و یک شهروند خوب باشید به شرط اینکه امروز تصمیم به تغییر بگیرید.

وی در سفر دو روزه خود ضمن دیدار با مسئولین قضایی و اجرایی از بازداشتگاه ابرکوه، زندان مرکزی یزد و کانون اصلاح و تربیت بازدید و با تعداد زیادی از زندانیان گفتگو و برای رفع مشکلات آنان دستورات لازم را صادر کرد

گفتنی است ، جهانگیر در حاشیه بازدید از بازداشتگاه ابرکوه و در جمع خبرنگاران جرائم مربوط به مواد مخدر، سرقت و جرائم علیه اشخاص را سه جرم اول صورت گرفته در این شهر عنوان کرد و گفت: از مجموع زندانیان استان یزد ۸۰% محکوم و ۲۰% متهم هستند و آمار متهمین نسبت به میانگین کشوری ۲% پایین تر است که نشان دهنده فعالیت خوب مجموعه قضایی استان است.

وی همچنین از بخش‌های مختلف این مراکز از جمله کارگاه‌های اشتغال، کلاس‌های حرفه آموزی، سالن‌های ورزشی، واحدهای فرهنگی، بهداشت و درمان، مشاوره و مددکاری و ... بازدید کرد. همچنین وی  در بازدید از واحد فرهنگی زندان مرکزی یزد به زندانیان فعال در زمینه آموزش‌های فرهنگی و قرآنی هفت روز مرخصی تشویقی اعطا کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

محصولات

نویسنده:
گروه علمی سازمان بسیج حقوق دانان کشور
سال چاپ یا تولید:
تابستان۱۳۹۸
نویسنده:
روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان کشور
سال چاپ یا تولید:
دی ماه ۱۳۹۸
نویسنده:
مهدی بهرامیان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۸
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶