Shopping cart is empty

۰

ریال,۰

استمرار نگاه دین‌مدارانه در دادستانی تهران

دادستان تهران گفت: وقتی فردی وارد مجتمع‌قضایی می‌شود توقعش این است به کسی رجوع می‌کند که می‌خواهد احکام اسلام را پیاده کند و انتظارش این بوده برابر با آن‌چه در دین اسلام بیان شده است با او رفتار شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان و به نقل از خبرگزاری فارس، نشست مشترک و صمیمی علی القاصی دادستان تهران با مدیران دفاتر کل دادسراهای این استان با حضور معاونین اجرایی و قضایی با هدف ایجاد هماهنگی و تبیین اهداف و برنامه‌های دادستانی در جهت تسریع در امر خدمت‌رسانی مفید و مؤثر برگزار شد.

در این نشست مشترک که با استقبال کارکنان این حوزه مواجه شد دادستان مرکز استان با تمسک به آیات قرآن‌کریم و تأسی به سیره زندگی فردی و اجتماعی اهل‌بیت‌ عصمت و طهارت (س) و قداست خدمت در دستگاه‌عدلیه و این‌که نگاه مراجعین به مجموعه‌قضایی ، نگاه دین‌مدارانه است تأکید کرد: وقتی فردی وارد مجتمع‌قضایی می‌شود توقعش این است که به کسی رجوع می‌کند که می‌خواهد احکام اسلام را پیاده کند و انتظارش این است که برابر آن‌چه در دین اسلام بیان شده است با او رفتار شود.

وی افزود: باید تلاش کنیم تا رفتارمان با مردم و مراجعین رفتار توأم با تکریم و احترام و روی‌خوش و حسن‌سلوک باشد اگر غیر از این باشد مطمئناً در قبال آن‌ها مسوول هستیم. باید این قابلیت را در خودمان ایجاد کنیم که ما خادم مردم هستیم و خداوند این فرصت و توانایی را ایجاد کرده تا ما گره‌گشای کار مردم باشیم.

دادستان مرکز تهران گفت: در راستای خدمت مفید و مؤثر دستگاه‌عدلیه آن‌چه اجتناب‌ناپذیر است نظم و انضباط اداری است و چون مجموعه اداری دادسراها از طریق نظارت مدیران دفاتر کل کنترل می‌شود علاوه بر دستگاه‌های نظارتی باید بدانیم که بهترین ناظر و داور، مردم و مراجعین به دستگاه‌قضایی هستند، بنابراین نظم و انضباط اداری با تأسی از آموزه‌های دینی در امورات محوله بسیار مهم است.

وی افزود: باید در اصلاح عملکرد خود و همکاران کوشا و دقت کافی داشته و در جهت رفع نارسایی‌ها و ضعف‌ها تلاش کنیم ، نکته دیگر این که چون فضای کار در دستگاه‌قضایی یک فضای معنوی است لذا پاک‌دستی و پاک‌زیستن از موضوعاتی است که مورد انتظار است، بنابراین از هر رفتاری که این اعتماد را مخدوش می‌کند باید پرهیز کرد.

در ادامه محسن برزویی معاون اجرایی دادستان عمومی وانقلاب تهران ،با تاکید بر اجرایی نمودن برنامه‌های راهبردی تدوین شده به تشریح سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی دادستانی مرکز، در زمینه‌های نظم و انضباط اداری ، توسعه زیرساخت‌ها و منابع‌‌انسانی و کیفیت و نحوه ارتقاء فرصت‌های شغلی و موقعیت‌های اداری برای کارکنان خدوم و مقید و متعهد از جهت تقویت انگیزه و تلاش مفیدتر در حوزه خدمتی خود پرداخت.

وی افزود: با همراهی و همدلی مدیران دفاتر کل دادسرا ، موقعیت دادسرای عمومی و انقلاب تهران به حد مطلوب و قابل توجهی ارتقاءمی‌یابد تا به نحوی که کارکنان این مجموعه ، خدمت نمودن را موجب افتخار و بالندگی بدانند و برای رسیدن به این اهداف، نیازمند اجرای برنامه‌های تبیین شده هستیم و تحقق این مهم، مستلزم همدلی ، همراهی و تلاش همه مدیران در همه زمینه‌ها به ویژه خط‌مشی‌های ترسیمی دادستان است.

در پایان جلسه، معاون اجرایی به ابهامات و سؤالات اداری مطرح شده از سوی حاضرین پاسخ داد و مدیران حاضر در جلسه استمرار این جلسات را خواستار شدند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

محصولات

نویسنده:
مهدی بهرامیان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۸
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶