Shopping cart is empty

۰

ریال,۰

آزادی مدنی در ردای اسلام به جهانیان مخابره شود

سازمان بسیج حقوقدانان و ضمن پاسداشت یاد و خاطره شهیدان قربانی ترور به ویژه شهدای تاریخ‌ساز هفتم تیر، شهدای دوران انقلاب و جنگ تحمیلی و شهدای دانشمند هسته ای و محکوم نمودن این گونه اقدامات ضد بشری، اعلام می دارد این سازمان امروز با ظرفیت بالایی که توسط جوانان انقلابی حقوقدان ذیل توجه به منویات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای(مدظله العالی) ایجاد کرده است تلاش دارد در راستای آگاه سازی و نشر حقوق بشر واقعی و اسلامی، بر مبنای اسناد حقوقی و و احکام اسلامی از همه ظرفیت خود استفاده کرده تا جایگاه واقعی حقوق بشر که همان حقوق اسلامی مردم است ظهور پیدا کند

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی بیانیه ای را منتشر کرد، متن این بیانیه به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره با رخدادهای چهار دهه گذشته خود، یادآور کینه‌توزی های جریان های مزدور ضد انقلاب و دشمنان نظام اسلامی از جمله آمریکای جنایتکار، هم‌پیمانان سلطه طلب آن و صهیونیسم بین المللی علیه ملت ایران اسلامی است؛ که در طول عمر ۴۰ ساله انقلاب اسلامی همواره در راستای جهان خواری ها و سلطه طلبی های خود مرتکب جنایات بسیاری بر علیه مردم شریف و پاک ایران اسلامی شدند، به گونه ای که تعداد این جنایات و نقض قوانین بین‌المللی علیه این ملت شریف منجر به نامگذاری یک هفته از ایام سال به "هفته حقوق بشر آمریکایی" شده است و این نامگذاری فرصتی مغتنم برای بازنمایی و محکومیت جنایات دولت تروریست پرور آمریکا علیه ملت و ایران اسلامی است.
حقوق بشر در غرب عبارتی است به ظاهر جذاب اما به دور از اصالت؛ طبق اسناد منتشره این عبارت یعنی "حقوق بشر" زاییده تفکر متفکران سکولار غربی در ۷۰ سال اخیر که در آن واژه اسلام نه تنها مغفول مانده بلکه به شیوه زیرکانه ای به اسلام هراسی نیز گره خورده است. جمهوری اسلامی ایران در این ۴۰ سال همواره تلاش کرده معنی واقعی حقوق بشر، خاصه حقوق بشر اسلامی را در دنیا مطرح و عنوان کند، اما اسلام هراسی غرب و دشمنی با ملت ایران سد بزرگی در ایجاد آگاهی مردم دنیا از حقوق بشر واقعی همان حقوق بشر اسلامی بوده است.
البته همواره  کسانی که از نگاهی عمیق و فراجناحی برخوردارند به مانند پژوهشگران، فیلسوفان و تاریخ دانان از جمهوری اسلامی به عنوان نظامی مردم‌سالار یاد کردند که همیشه طرفدار راستین حقوق بشر بوده است. نظام جمهوری اسلامی که دارای بزرگترین دموکراسی در غرب آسیا به شمار می‌رود یک نظام جامعه سیاسی مدنی بر اساس عقلانیت اسلامی است که رای مستقیم و غیرمستقیم مردم راه بر کشور و تصمیمات کلان می باشد. شاید به خاطر همین مردم سالاری و اسلام گرایی نظام جمهوری اسلامی ایران است که در این چهل سال قطعنامه ها و تحریم های ظالمانه مختلفی به صورت سالانه علیه کشور و نظام مردمی ما صادر شده است.
نظام جمهوری اسلامی ایران با تشکیل ستاد حقوق بشر که خود شامل برخی مقامات دولتی و قضایی و انتظامی نخبه می شود، قدم بزرگی در نشان دادن آرمان حقوق بشری خود داشته است. آرمانی که حقوق بشر را در همان بایدها و نبایدهای اسلام ناب محمدی(ص) پیاده کرده است. با این که تعاملات بیشمار دوجانبه ایران با کشورهای مختلف در زمینه حقوق بشر واقعی به دور از بازی‌های سیاسی بوده اما طرف غربی همیشه در ظاهری فریبنده و طرفدار حقوق بشر، حقوق ملت ایران را پایمال کرده و نه تنها حقوق بشر اسلامی را نادیده گرفته بلکه به نوشته های حقوق بشر خود نیز پایبند نبوده است.
نمونه بارز آن تحریم های ۴۰ ساله غربی است که سعی بر تاثیر گذاری های مختلف در زندگی مردم یک کشور مستقل دارند و این رفتار خود نشان از نقض قوانین، کنوانسیون ها و یا بیانیه های خود ساخته و خالی از عمل تحت عنوان "حقوق بشر آمریکایی"است که همواره به عنوان ابزار سیاسی و اقتصادی علیه مخالفین اقدامات آمریکا و هم پیمانان غربی اش به کار گرفته می شود؛ عمق فاجعه این رسوایی آمریکا و همپیمانان غربی اش در پارلمان کردن حقوق بشر به وسیله تحریم ها به جایی می‌رسد که حالا حتی گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل هم مجبور به شکستن سکوت خود می شود و می گوید : "استفاده از تحریم در راستای اهداف سیاسی نقض آشکار حقوق بشر است."
البته نقض حقوق بشر به این تحریم‌های ظالمانه خلاصه نمی‌شود. آمریکا و هم پیمانان غربی اش اقدام و عمل قتل بشریت را هم در حقوق بشری خود گنجانده است. اینجاست که باید گفت حقوق بشر اسلامی هیچ وقت از حمله و ترور و کودک کشی حرفی به میان نیاورده است. حقوق بشر اسلامی مکتب دفاع در مقابل ظلم را سرلوحه قرار داده است در حالی که مدعیان حقوق بشر با حمایت مستقیم از کسانی که دستشان به خون ۱۷ هزار کودک و‌‌‌‌‌ زن و مرد ایرانی آلوده است، صفحه جدیدی در تاریخ حقوق بشر باز کرده اند.
حمایت از گروه‌های تروریستی کجای صفحات حقوق بشر اسلامی گنجانده می‌شود؟ حمله مکرر به خانه‌های مردم بی دفاعی کشورمان در جنگ تحمیلی و بمب‌های شیمیایی جزو حقوق بشر است ؟ کودک کشی در یمن با سلاح های غربی زاییده کدام نوع حقوق بشر است؟  آیا تلاش برای تخریب اسلام با ایجاد یک گروه تروریستی به ظاهر مسلمان نیز جزو حقوق بشر غربی محسوب می شود؟ غرب حقوق بشر اسلامی را با رعایت حجاب و برخی اعدام ها گره زده غافل از اینکه همین قانون در کشورهای منطقه به وضع نامطلوب و غیر انسانی( اعدام کودک در عربستان سعودی) به نام اسلام اجرا می شود و واکنش غرب فقط سکوت است.
اما حقوق بشر اسلامی همان سیره پیامبر(ص) است که ستون آن اخلاق و حق الناس توحید است که به قوم یا ملتی خاص خلاصه نشده و تمامیت بشر را شامل می شود. سازمان بسیج حقوقدانان و ضمن پاسداشت یاد و خاطره شهیدان قربانی ترور به ویژه شهدای تاریخ‌ساز هفتم تیر، شهدای دوران انقلاب و جنگ تحمیلی و شهدای دانشمند هسته ای و محکوم نمودن این گونه اقدامات ضد بشری، اعلام می دارد این سازمان امروز با ظرفیت بالایی که توسط جوانان انقلابی حقوقدان ذیل توجه به منویات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای(مدظله العالی) ایجاد کرده است تلاش دارد در راستای آگاه سازی و نشر حقوق بشر واقعی و اسلامی، بر مبنای اسناد حقوقی و و احکام اسلامی از همه ظرفیت خود استفاده کرده تا جایگاه واقعی حقوق بشر که همان حقوق اسلامی مردم است، ظهور پیدا کرده و آزادی مدنی در ردای اسلام به جهانیان مخابره شود و دشمنان این خاک بدانند اراده و عزم سرشار ملت شریف ایران در سایه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای(مدظله العالی) برای برافراشته کردن حقوق بشر اسلامی در جهان به تمامی توطئه ها و جنایات علیه بشریت که همواره از سوی دشمنان در ردای "حقوق بشر آمریکایی" ایجاد شده پاسخی هوشمندانه خواهد داد.

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

محصولات

نویسنده:
گروه علمی سازمان بسیج حقوق دانان کشور
سال چاپ یا تولید:
تابستان۱۳۹۸
نویسنده:
روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان کشور
سال چاپ یا تولید:
دی ماه ۱۳۹۸
نویسنده:
مهدی بهرامیان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۸
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶