Shopping cart is empty

۰

ریال,۰

سازمان زندان‌ها در سال ۹۷؛ از کاهش چشمگیر زندانیان تا ارتقای زیرساخت الکترونیک

رئیس سازمان زندان‌ها با انتشار پیام نوروزی، به تشریح اهم اقدامات انجام شده این سازمان در سال گذشته پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها با انتشار پیام نوروزی، به برخی از عمده‌ترین اقدامات و دستاوردهای سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در سال ۹۷ پرداخت.

متن این پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّ اللّهَ فَالِقُ الْحَبِّ وَالنَّوَى یُخْرِجُ الْحَیَّ مِنَ الْمَیِّتِ وَمُخْرِجُ الْمَیِّتِ مِنَ الْحَیِّ ذَلِکُمُ اللّهُ فَأَنَّى تُؤْفَکُونَ(انعام آیه ۹۵)

شکافنده دانه و هسته است زنده را از مرده و مرده را از زنده بیرون مى ‏آورد چنین است‏ خداى شما پس چگونه [از حق] منحرف مى‏ شوید.

با سلام به محضر مبارک حضرت ولیعصر(عج)، مقام معظم رهبری«مدظله العالی» و تمام مردم ایران اسلامی عزیز، خرسند و شاکریم که بهاری دیگر را در حالی آغاز میکنیم که در طلیعه دلنشین آن عطر روح بخش انفاس قدسی حضرت امیرالمومنین علی بن ابی طالب(ع) قلوب مومنین وشیفتگان اهل بیت را لبریز از عشق به آفریدگار بی همتا نموده است و چه فرخنده بهاری که با روح معنویت پیوند خورده است.

این میلاد سرشار از سرور و این عید سعید را بهانه میکنیم و دست تمنا به درگاه حضرت سبحان برمی آوریم که در سال جدید همه ما به اوصاف آن امام همام از جمله ایمان خاضعانه و سلوک عارفانه و فتوت خالصانه متصف شویم.

از سال ۱۳۹۷ برای سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور دو خاطره ارزشمند باقی خواهد ماند. اولین رخداد ارزشمند آزادی ۴۱۵۸ نفر از زندانیان کشور بود که در پویش مردمی برنامه ماه عسل و از طریق مشارکت خیرخواهانه قریب به دو میلیون نفر از مردم شریف کشورمان صورت گرفت و دومین رخداد، آزادی و تخفیف مجازات قریب به یکصدهزارنفر از زندانیان کشور با موافقت مقام معظم رهبری«مدظله العالی» بود که کام مردم را به حلاوت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی شیرین و گوارا کرد و لازم میدانم از جانب خود، جامعه زندانبانی و تمام زندانیان و خانواده های ایشان از رهبر عظیم الشان انقلاب و آحاد مردم عزیز میهنمان قدردانی کنم و سجده شکر به درگاه باریتعالی بجا آوریم.

سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در سال گذشته اقدامات گستردهای در راستای اصلاح و تربیت زندانیان و کاهش آسیبهای اجتماعی انجام داد که از مهم‌ترین آنها میتوان به توسعه فعالیتهای حمایت از خانواده زندانیان با هدف تکریم حقوق شهروندی و کاهش آسیبهای زندان، ادامه روند تفکیک زندانیان متهم از محکوم، جوانسازی بدنه مدیریتی در زندانهای سراسر کشور با هدف استفاده از نیروهای جوان و با انگیزه، توسعه زیرساخت های الکترونیک در زندانها با هدف استانداردسازی خدمات و شفافسازی فرآیندها و تسریع امور خدماتی به زندانیان و خانوادههای آنان و ... اشاره کرد.

در کنار این اقدامات، تلاش برای توسعه فعالیتهای اصلاحی و تربیتی، ارتقاء امنیت و اقتدار نظام زندانبانی، تاکید بر حقوق شهروندی، پاسخگویی به افکار عمومی و در نهایت نهادینه کردن مدیریت علمی در زندانها از جمله مهمترین برنامههای بلند مدت بود که به یاری خداوند متعال در سال ۹۸ نیز ادامه خواهد یافت.

باور ما این است که زندانی فردی آسیبدیده و محصول خطاهای فردی و بعضاء ضعف کارکردهای نهادهای مسئول و متولی امور جامعه است لذا تمام تلاش ما در زندانها و مراکز تامینی و تربیتی سراسر کشور طرحریزی برنامههای اصلاحی و تربیتی با هدف اصلاح رفتارها و سبک زندگی فردی زندانی و همچنین تعامل با نهادهای ذیربط با هدف ایجاد زمینههای لازم برای بازگشت زندانی به جامعه و زندگی آبرومندانه است و یقیناً در این مسئولیت خطیر با کمبودها و ضعفهایی مواجه هستیم اما همه پرسنل سازمان زندان ها به طور شبانهروزی در تلاش  هستند تا این مسئولیت را به نحو شایسته به انجام برسانند و ایمان داریم که در گام دوم انقلاب با کمک هم بتوانیم ضمن به حداقل رساندن جمعیت کیفری زندان ها، اهداف برنامههای اصلاحی و تربیتی را به بهترین شکل ممکن به اجرا درآوریم.

در پایان؛ اینجانب ضمن تبریک حلول سال ۱۳۹۸ به عموم مردم شریف ایران اسلامی به ویژه سربازان گمنام عرصه اصلاح و تربیت، و آرزوی سلامتی و عزت برای مقام معظم رهبری«مدظله العالی» و دوام توفیقات خدمتگزاران نظام مقدس اسلامی،از خداوند منان سعادت و سلامت همه هموطنان عزیز را مسئلت می نمایم و امیدوارم همه ما در سال جدید با تاسی به سیره اهل بیت علیهم السلام در مجاهدت با نفس و اصلاح خویش و شفقت بر خلق خدا موفق باشیم.

انتهای پیام/*

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

محصولات

نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۵