Shopping cart is empty

۰

ریال۰,

دکتر محمد صادق کوشکی :

مردم یمن نمی خواهند بار دیگر حیات خلوت سعودی ها باشند!

عصر روز دوشنبه پنجم آذرماه ۱۳۹۷ به همت سازمان بسیج حقوق دانان نشست بررسی وضعیت حقوقی –سیاسی مردم مظلوم یمن و تبیین جنایات کشورهای متخاصم در سالن همایش های سازمان تعزیرات حکومتی برگزار شد؛

دکتر محمد صادق کوشکی با اشاره به :اهمیت جغرافیایی یمن گفت : بیش از ۷۰ درصد از مبادلات تجاری جهان از تنگه باب المندب انجام می شود که خط ساحلی کشور یمن نیز در کرانه همین دهانه بسیار مهم و استراتژیک است پس می توان گفت در شرق و غرب عالم کشوری نیست که برای تصاحب قدرت در یمن کراهت داشته باشد و سکوت جهانیان در این چهار سال جنایت بی وقفه دلیلی قریب به این مضمون دارد !

وی افزود :برداشت غربی ها این است که یمن در حال تبدیل شدن به یک مرکز مقاومت مانند ایران است برای همین خصومت ورزی خود را با مردم این کشور تشدید نمودند و قصد دارند بار دیگر یمن را به حیات خلوت ایالات متحده و سعودی تبدیل نمایند که این مغایر با حق آزادی انتخاب مردم است ، واقعیت این است یمن از کشور های بسیار قدیمی بوده و تمدن آن به بیش از ۵ هزار سال پیش می رسد و از همان سالهای صدر اسلام نیز مردم یمن از ارادتمندان به خاندان عصمت و طهارت بودند و سالها تبلیغات وهابی و سلفی گرایانه سعودی نیز چیزی از این ارادت کم نکرده است .

دکتر کوشکی ضمن یادآوری تحولات یمن در سالهای بیداری اسلامی گفت: پس از سقوط علی عبدالصالح سعودی ها با یک بازی حساب شده منصور هادی را به قدرت رساندند اما منصور بی توجه به معیشت و وضعیت رفاهی مردم بود و مردم بار دیگر قیام نموده و با جنبش انصارا... که در طول یک دهه پیش از این شکل گرفته بود بیعت کردند ! لازم به تذکر است که انصار الله هیچ گاه ادعای به حکومت رسیدن در یمن را نداشته است و همیشه خواستار از سر گیری مذاکرات آشتی ملی بوده است.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: شعار سعودی ها طول  سالهای تجاوز وحشیانه شان برگرداندن حکومت مشروع و قانونی بوده است اما گویا جامعه جهانی بی توجه است که منصور هادی پیش از خروج از کشور استعفا داده بود و دعوت آن از سعودی دارای وجاهت قانونی نیست و این رفتار عربستانی ها صرفا یک نسل کشی هدفمند و بی رحمانه است ، مردم ساکن در حدیده امروز برای ماه پنجم زیر بمباران بسیار وحشیانه و شدید هستند بدون آنکه اجازه انتقال دارو و تجهیزات پزشکی به این مردم داده شود .

دکتر کوشکی در پایان گفت : با یاری خداوند مردم یمن با چهارسال مقاومت جانانه در برابر هجوم عربی و سیاست تجزیه طلبان و... در حال شکست دشمنان خود هستند و ائتلاف غربی و عربی خواهان مذاکرات به اصطلاح صلح هستند و این نشانه آن است که انصارالله و مردم یمن راه پیروزی را یافتند و راه پیروزی چیزی جز مقاومت نیست .

تلگرام

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

محصولات

نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۵