شناسه : 5060
چ., 07/05/2017 - 11:25
نویسنده : adminbasijlaw
عکس

گزارش کارشناسی سازمان بسیج حقوق دانان درباره «خلأ و تبعيض قانوني، سوءاستفاده از مجوزهاي قانوني و تخطي از قانون عوامل اصلی بروز بحران حقوق¬های نامتعارف» در تیرماه ۱۳۹۵ منتشر گردید. این گزارش به همت پژوهشکده راهبردی سازمان بسیج حقوق دانان در 17 صفحه وپنج مبحث توسط احمد رضایی تدوین شده است.

در مقدمه این گزارش اشاره شده است:

موضوع دریافت حقوق‌های نجومی و چند ده و چند صد میلیونی از اوایل اردیبهشت امسال با انتشار فیش‌های حقوقی مدیران ارشد بیمه مرکزی شروع شد و با چند فیش مدیران دولتی ادامه پیدا کرد. اين امر از اعتراضات گسترده را در میان مردم و مسئولان عالی‌رتبه کشور به همراه داشت.

حقوق‌های نامتعارف خدشه جدی به اعتماد مردم نسبت به مسئولان نظام جمهوری اسلامی مي‌زند که شاید تا سالیان متمادی قابل جبران نباشد. از همین رو باید تلاش شود تا ضمن برخورد مناسب با چنین رویه‌هایی در نهادهای دولتی و دستگاه‌های اجرایی، زمینه‌های بروز این دریافت‌های غیرمعمول شناسایی شده و راهکارهای عملی مؤثری برای پیشگیری و مقابله با این رفتارها ارائه گردد. در همین راستا در این نوشتار برآنیم ضمن واکاوی جوانب مختلف این موضوع، سازوکارهای ضروری برای رفع آن ارائه نماییم.

PDF icongzrsh_hqwqhy_nmtrf.pdf

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید