شناسه : 26531
ش., 05/29/2021 - 12:23
نویسنده : adminbasij
زاکانی: نیازمند تحول بزرگ و همه‌جانبه هستیم

دولت من دولت غلامان حلقه به گوش و ژنرال‌های خسته نیست

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: نیازمند یک تحول بزرگ و همه جانبه و انقلاب بزرگ در جهت سازندگی و تحقق اهداف و شعارهای انقلاب هستیم.

به گزارش روابط عمومي سازمان بسيج حقوق دانان؛ علیرضا زاکانی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در نشست خبری که صبح امروز (شنبه) در خبرگزاری مهر برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: امروز با یک تعارضی مواجهیم و داشته‌های ما، آنچه که هست و آنچه که در صحنه می‌بینیم تفاوت‌های زیادی با هم دارد.

وی افزود: قبیله‌گرایی‌ها، مفسده‌ها و فسادهای بزرگ اقتصادی، رانت‌ها، تبعیض‌ها و فقری که در جامعه مشاهده می‌شود مایه درد و مشقت عموم مردم شده است. 

زاکانی خاطرنشان کرد: از بعد جنگ دوم جهانی هیچ زمانی به اندازه امروز جهان به این اندازه آماده نظم پذیری جدید نبوده و نقش مردم متمدن ایران در این وضعیت بسیار اهمیت دارد. همچنین منطقه ما هیچگاه تا این حد آماده نقش آفرینی اراده ملت‌های منطقه نبوده است.

وی بیان داشت: ما امروز شرایطی در کشور داریم که طاقت مردم را ربوده و آسیب‌های زیادی به سرمایه اجتماعی ما زده است نیازمند اینجا یک تحول بزرگ و همه جانبه و انقلاب بزرگ در جهت سازندگی و تحقق اهداف و شعارهای انقلاب هستیم. 

زاکانی عنوان کرد: هیچ فلسفه‌ای جز توسعه عدالت در جامعه ما نباید مد نظر حکومت و جامعه اسلامی باشد. همه برنامه‌های بنده معطوف به این مبانی است.

وی عنوان کرد: امروز کشور ما دچار سرطان است بنده به عنوان یک پزشک حاذق آمده‌ام که این سرطان را تشخیص داده و آن را درمان کنم. 

زاکانی عنوان کرد: اینکه گفته می شود دولت هیچکاره است ناشی از فهم کسانی که مدعی این مسئله هستند و نشان می‌دهد که شناختی از توانایی‌ها و ظرفیت‌های عظیم دولت ندارند البته شکوفایی ظرفیت‌های دولت نیازمند همکاری و هماهنگی با قوای دیگر است. 

وی خاطرنشان ساخت: محور تلاش و لوکوموتیو تغییر و تحول دولت‌ها هستند. اساس همواری و هماهنگی قوای سه‌گانه باید بر اساس مشارکت مردم باشد. از سوی دیگر نخبگان باید ستون فقرات این تغییر و تحولات باشد.

زاکانی بیان کرد: ما 4 محور تحولی داریم که محور اول باید در کوتاه مدت با همه وجود به آن پرداخته شود که این محور همان مدیریت و اقتصاد است اقتصاد ما اساساً دولتی است‌ و اسمش این است که ما راه را برای مردم باز می‌کنیم تمرکز دولت‌ها این بوده که نه تنها دست بخش خصوصی را بگیرند بلکه آنها را در دریای بروکراسی‌های اداری غرق کنند و از سوی دیگر هزینه‌های بقای موقت خود را با ایجاد تورم بر مردم تحمیل کنند.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری همچنین گفت: توجه به تولید، محور تحول کشور است و هر آنچه کمک‌کننده تولید باشد ما آن را بر دیده چشم و با افتخار دنبال خواهیم کرد. برای این کار لیستی از موارد توسط مراکز علمی از جمله مرکز پژوهش‌های مجلس به دقت مورد مطالعه و احصا قرار گرفته است.

زاکانی خاطرنشان کرد: ما به سیاست خارجی به عنوان یک میدان فرصت بزرگ نگاه می‌کنیم  باید خروجی‌مان عزت و اقتدار ملی و پیشرفت کشور باشد  اینگونه نباشد که عده‌ای سر سفره مردم بنشینند و به ریش‌شان بخندند.

وی اضافه کرد: دولت من دولت غلامان حلقه به گوش و ژنرال‌های خسته نیست  دولت من دولت جوات انقلابی خواهد بود که در برابر رانت‌خواران خواهد ایستاد همانطور که دوره بزن در رو برای اسرائیلی‌ها تمام شده است، دوران بخور در رو هم برای رانت‌خواران را خاتمه می‌دهیم.

زاکانی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه برخی طوری القا و وانمود می‌کنند که گویا بین 5 کاندیدای جریان انقلاب در نحوه مدیریت کشور و برنامه‌‌های اقتصادی هیچ اختلاف و تفاوتی نیست، تصریح کرد:

با همه نامزدها رقابت مومنانه و اخلاقی خواهم داشت ولی برای چهار نامزد دیگر جریان انقلاب طلب موفقیت میکنم  ولی در عین حال ایده های خود را حتما برتر می دانم ایده های بنده تحول گرا و جامع است که با مبانی، مواضع و میثاق نامه ما کاملا پیوستگی دارد و این برنامه ها را که بنده اعلام می‌کنم کاملا با عدد و رقم و کارشناسی قابل اثبات است.

وی افزود: امکانی که بنده امروز در حوزه کارشناسی به آن دسترسی دارم ارتباطی است که با حرکت در دهه 70 و 80 در جریان دانشجویی و شناخت نخبگان جامعه و همکاری که بی نظیر است لذا جامعیت برنامه بنده از همه عزیزان جامع تر است نکته دوم این که برنامه ما جامعیت، مبنای کارشناسی دقیق و عدد و رقمی دارد و با واقعیت های کشور سازگار است و بنده بیشترین ارتباط را با نیروی انسانی فداکار در طی 32 سال در دانشگاه داشتم و نکته چهارم این است که در مبارزه با فساد و پلشتی ها بنده کارنامه ای دارم و می‌خواهم که دوستان دیگر نیز کارنامه خود در این حوزه را اعلام کنند بنده به دنبال نفی دیگر عزیزان نیستم بلکه میتوانم کارنامه خود  را اثبات کنم.

وی گفت: از بابت کارنامه ام در این 42 سال صریح بیان میکنم که هرکجا انقلاب و مردم نیاز داشتند بنده حاضر بودم و هیچ کجا از عرصه ها نیست که بنده غائب بوده باشم و هر جا که منفعت بوده بنده غائب بودم و هرکجا هزینه بوده بنده حاضر بودم بنابراین به نظرم تفاوت های زیادی بین برنامه‌های بنده با دیگران عزیزان وجود دارد.

زاکانی ادامه داد: آنقدر که بنده در کشور سفر کردم فکر نمی کنم دوستان دیگر این تجربه را داشته باشند لذا امیدوار هستم که به زودی در اول هفته آینده سایتی را بالا بیاورم که شهرستان به شهرستان کل مشکلاتشان مواضعشان نقاط اساسی و پیشرفت آنها که ما آماده کردیم را در خدمت عزیزان در شهرستان بگذارند و آنها خوشان نظر بدهند و ما کار را از قاعده هرم اجتماعی بر محور مردم آغاز کنیم.

انتهای پیام/تسنیم

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید